Поврзи се

ФУДБАЛПовеќе ФУДБАЛ

Рохо во Манчестер Јунајтед до 2021 година

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рохо го продолжи договорот до 2021 година, објави клубот...

Англиска пресметка во четвртфиналето од ЛШ, Јувентус го доби шампионот Реал

Познати се четвртфиналните двојки во најквалитетното клупско континентално фудбалско натпреварување – Лигата на шампиони....

Гатузо: Горд сум на моите играчи

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, не сакаше да го коментира судењето на синоќешниот дуел...

Депај: Срамно е да се игра така на домашен терен

Фудбалерот на Олимпик Лион, Мемфис Депај изрази разочарување поради поразот од ЦСКА Москва (2:...

РАКОМЕТПовеќе РАКОМЕТ

Вардар четврти фаворит за трофејот во ЛШ

Македонскиот шампион и актуелен европски првак Вардар е четврто рангиран од страна на ЕХФ...

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата (ВИДЕО)

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на...

ВИДЕО: Еурофарм работник славеше над Пелистер (цел натпревар)

На вечерашното дерби помеѓу Пелистер и Еурофарм работник во градот под Пелистер, славеа „фармацевтите“...

РК Вардар: СЕХА потврди дека ракометот е спорт број 1 во Македонија

Раководството на ракометната регионална СЕХА лига одлучи РК Вардар да биде ко-организатор на завршниот...

КОШАРКАПовеќе КОШАРКА

Леброн Џејмс се скара со тренерот

Првата ѕвезда на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс влезе во вербална пресметка со тренерот на...

„Брадата„ со 28 поени го реши дербито против Сан Антонио

Само четири натпревари беа одиграни синоќа во НБА лигата, а три од нив завршија...

Познати дуелите и термините од полуфиналните дуели на АБА лигата

По победата на Будуќност над ФМП, во последниот натпревар од лигашкиот сегмент на регионалната...

Познати термините за плеј-офот во АБА лигата

По победата на Будуќност над ФМП, во последниот натпревар од лигашкиот сегмент на регионалната...

ДРУГИ СПОРТОВИПовеќе ДРУГИ СПОРТОВИ

Седуммина македонски каратисти на „Дунав опен 2018“.

Македонската репрезентација во традиционално карате ќе земе учество на Европскиот Фудокан карате куп „Дунав...

Саутемптон го отпушти Пелегрино

Раководството на премиерлигашот Саутемптон одлучи да го отпушти менаџерот Маурисио Пелегрино по серијата лоши...

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА...

Овечкин испишува историја во НХЛ

Рускиот хокеар Александар Овечкин е шестиот играч во НХЛ лигата кој постигнал 600 гола...

ТАЈМАУТПовеќе ТАЈМАУТ

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за...

Тренерот на Динамо Загреб поднесе оставка

Тренерот на Динамо Загреб, Марио Цвитановиќ поднесе оставка по пораз од Локомотива со 1:4,...

Русија не го признава извештајот на „Мекларен“ за вмешаноста во допинг скандалот

Претседателот на Рускиот олимписки комитет (РОК) Александар Жуков соопшти дека Русија нема да ги...

Манчестер Јунајтед го одложи проширувањето на „Олд Трафорд“ за сметка на летната селекција

Раководството на Манчестер Јунајтед ќе го одложи почетокот на работата за модернизација на легендарниот...

Повеќе вести

Повеќе вести
loading...

loading...
loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close