Поврзи се

Тајмаут

ФОТО: Златан Ибрахимовиќ на гости во Штип

Познатата фудбалерска ѕвезда Златан Ибрахимовиќ, дел од актуелниот состав на „Манчестер јунајтед“ е во посета на Македонија.

Целта за оваа невообичаена посета, како што јавуваат дел од медиумите, е актуелната сезона на лов која го привлекла светски познатиот фудбалер да го посети Штип.
Според неофицијални информации, Ибрахимовиќ пристигнал денес, а ќе биде гостин во Штип неколку дена.

Секако, штипјани ја искористија можноста да се сликаат со Златан Ибрахимовиќ, а голем дел од фотографиите завршија и на социјалните мрежи.

Меѓу нив беше и македонскиот ракометен репрезентативец, Мартин Поповски.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close