Поврзи се

Ракомет

Исланд и Белорусија со победи го отворија Европското првенство

Денеска започна Европското ракометно првенство во ракомет, а со победи стартуваа селекциите на Исланд и Белорусија.

Во групата А која што се игра во Сплит, селекцијата на Исланд со 26:24 победи против Шведска, а вечерва се игра вториот натпревар од оваа група помеѓу домаќинот Хрватска и соседот Србија.

Групата Б се игра во Пореч, а во првиот натпревар Белорусија ја совлада Австрија со 27:26, додека вечерва светскиот првак Франција ќе игра со селекцијата на Норвешка.

Европското првенство за македонската репрезентација започнува утре во 19 часот и 30 минути, кога нашите ракометари ќе играат против селекцијата на Словенија во Загреб.

АНКЕТА

Што очекувате од Македонија на ЕП во Хрватска?

Види резултати

Loading ... Loading ...
Реклама

ВИДЕО

ФОТО

Реклама
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close