Поврзи се

Фудбал

Лацио останува без главната ѕвезда во трката за Скудетото

Кога Пеп Гвардиола нешто поскаува, обично и го добива.

Како што објавува “The Sun”, тренерот на Манчестер Сити по секоја цена сака да донесе еден од најдобрите играчи на “НебесноСините” и Србија – Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

Борбата со Јувентус и градскиот ривал Мачестер Јунајтед нема да биде лесна, се очекува дека трансферот на српскиот интернационалец ќе изнесува помеѓу 60 и 80 милиони евра.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close