Поврзи се

Фудбал

Марота: „Не е никој поголем од клубот, 60 милиони кеш и ваш е играчот“

Спортскиот директор на Јувентус, Џузепе Марота, им откри на италијанските медиуми дека еден од најдобрите играчи на “Старата дама” ќе го напушти тимот ова лето.

“Многупати повторував дека кога еден играч сака да биде продаден, без оглед на престижот или значењето на тимот, ќе го оствариме. Ако играчот е несреќен, подобро е да го пуштиме “, откри Марота.

Станува збор за бразилецот Алекс Сандро, кој изрази желба за промена на животната средина. Јувентус бара 60 милиони евра за неговиот играч, а Челзи и Манчестер Сити се согласуваат за неговиот потпис.

Реклама
Реклама

ВИДЕО

ФОТО

Реклама
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close