Поврзи се

Фудбал

Милан донесе одлука околу Конте

Италијанскиот медиум, Скај Спорт Италија, објави дека Милан се огласи да го назначи тренерот на Челзи, Антонио Конте, како следен менаџер на клубот за следната сезона.

Според извештајот, Росонерите се убедени дека поранешниот менаџер на Јувентус е совршен човек за нивниот проект и затоа се подготвени да му дадат на Конте време и простор за да го смират и да му дадат можност да одлучи, бидејќи веруваат дека тој дефинитивно вреди да почекаат до летото.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close