Поврзи се

Ракомет

Омејер повторно ќе брани за Франција

Тиери Омејер повторно на списокот на Франција иако пред неколку месеци објави дека се повлекува од репрезентативната кариера.

Селекторот на Франција, Дидие Динар, го замолил легендарниот голман да биде на списокот во случај да се повреди некој од тројцата голмани: Венсан Жерар (Монпелје), Сирил Думолан (Нант) и Жилиен Мејер (Шамбери).

Омејер е најуспешниот голман во историјата на ракометот со пет светски, три олимписки и две европски титули.

Неодамна го прослави 41. роденден, а сѐ уште е активен во тимот на ПСЖ.

Европското првенство во Хрватска ќе се игра во периодот од 12 до 28 јануари в година.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close