Поврзи се

Ракомет

Штербик повторно со одбрана во ТОП 5 на ЕХФ

Арпад Штербик повторно е во изборот на ЕХВ ТВ во најдобрите пет одбрани од седмото коло во ракометната Лига на шампиони.

Вардар славеше против ППД Загреб со 29-23, а Штербик забележа 17 одбрани, од кои две беа во еден напад на противникот, што беа забележани од ЕХВ.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close