Поврзи се

Други спортови

Ставре Јада: „Тука не е крајот-Одиме понатаму“

Знаменосецот на македонскиот олимписки тим, Ставре Јада денеска се појави на патеката Крос кантри на 15 километри и Зимските олимписки игри во Пјонгчанг ги заврши со нешто подобар резултат. Јада патеката ја мина за 42:14.2 минути и го освои 99. место во конкуренција од 119 нордијци.

Златниот медал го освои Швајцарецот Дарио Колоња со време од 33:43.9 минути. Второто место му припадна на Симен Кругер од Норвешка кој заостана 18,3 секунди, додека бронзата ја освои Русинот Денис Спицов.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close