Поврзи се

Ракомет

Вардар сигурен против Цеље

Македонскиот и европски ракометен шампион Вардар, синоќа забележа победа против словенечки Целје со 37:25 (20:10) во меч од СЕХА лигата.

Ова беше 13-ти триумф за „црвено-црните“ во регионалната лига, а победникот беше решен уште во првиот дел.

Тренерот Раул Гонзалез на овој меч ги одмараше Игор Карачиќ и Иван Чупиќ, а во игра не влегоа Арпад Штербик и Стојанче Стоилов.

Дибиров со седум погодоци беше најефикасен за домаќините, Мартин Поповски постигна шест, а Страхиња Милиќ запиша вкупно 15 интервенции меѓу стативите.
Кај Словенците, Борут Мачковчек реализираше 11 гола.

Вториот македонски претставник во СЕХА, екипата на Металург загуби од ППД Загреб со 30:28 (15:13).

На четири преостанати средби во СЕХА лигата, Вардар има 40 бода на врвот на табелата, пред Загреб кој има 31.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close