Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Агуеро физички се пресмета со навивачите на дуелот со Виган

Фудбалерите на Виган приредија сензација со елиминацијата на Манчестер Сити од ФА купот.

Третолигашот победи со 1-0 а натпреварот имаше голем набој. Прво се разлути Гвардиола по исклучувањето на Делф па на полувремето за малку да влезе во физичка пресметка со тренерот на домашните Кук.

Посебно емотивен беше Кун Агуеро кој удри домашен фан по завршувањето на мечот откако навивачите влегоа на теренот да го прослават успехот.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close