Поврзи се

Тајмаут

ВИДЕО: Непримерен гест на Нејмар

Ѕвездата на ПСЖ Нејмар синоќа на натпреварот со Рен направи крајно некоректен потег и се најде на критики од целокупната спортска јавност.

Додека еден фудбалер на Рен беше на тревата, Нејмар пристапи кон него и му подаде рака за да му помогне да стане, а кога ривалот ја подаде раката Нејмар се тргна и му се смееше.

-Противниците често ме провоцираат, а сега и јас малку се пошегував. Знаев дека ќе бидам критикуван, но кога може да се шегувам со пријателите, зошто тоа да не го правам и со ривалите, објасни Бразилецот.

loading...
loading...

ВИДЕО

loading...

ФОТО

loading...
Livescore.in
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close