Connect with us

Фудбал

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

Објавено:

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус.

„Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил кој ќе биде замена на клупата за Сари.

Имено, по сезоната во која мислењата за Сари се поделени, челниците на Челзи сега на кормилото на екипата сакат да го доведат Френк Лампард.

Тоа секако би наишло во воодушевување кај навивачите не Челзи со оглед на тоа што станува збор за жива легенда која во синиот дрес одигра 648 меча и постигна 211 гола. Освои три шампионски титули на Англија и една ЛШ.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама