Connect with us

Фудбал

Десет претенденти за титулата автор на најубавиот гол во Премиер лигата

Објавено:

За признанието фудбалер кој го постигнал најубавиот гол во Премиер лигата за сезоната 2018/19 конкурираат десет играчи.

Победникот ќе биде еден од носителите на месечна награда за тековната сезона, соопшти прес-службата на Премиер лигата.

На листата се наоѓаат: Жан-Мишел Сери (Фулам, август), Даниел Стариџ (Ливерпул, септември), Арон Ремзи (Арсенал, октомври), Сон Хин Мин (Тотенхем, ноември), Андрос Таунсенд (Кристал Палас, декември), Андре Шурле (Фулам, јануари), Фабијан Шер (Њукасл, февруари), Ентони Кнокарт (Брајтон, март), Еден Азар (Челзи, април) Винсент Компани (Манчестер сити, мај).

Изборот на навивачите ќе биде комбиниран со мислењето на експертската група, а победникот ќе биде објавен следната недела.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама