Connect with us

Ракомет

Дисингер и во новата сезона дел од Вардар!

Германскиот бек Кристијан Дисингер и во новата сезона ќе го носи дресот на првакот од Македонија. Според информации блиски до клубот,  на Дисингер му е одлично во новиот тим и во главниот град на државата и со сигурност ќе го испочитува договорот и следната сезона ќе настапува за нашиот тим.

Оваа информација е супер вест во овој момент, по низата најавени заминувања на Карачиќ, Мораеш, Кисељев и Калараш.

Исто така, Дисингер ќе биде во комбинација и за завршниот турнир во Келн, каде во својата Германија ќе се обиде да стигне до трофејот заедно со својот Вардар.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com