Поврзи се со нас

Фудбал

Фламини се враќа, дали ќе игра во Серија А?

Поранешниот играч за врска на Арсенал и Милан е подготвен да се приклучи на екипата на Бреша како слободен агент.

Според некои извештаи од Италија, Фламини добил неколку понуди од Италија, и на крајот решил да игра за Бреша на 36 години.

Последниот натпреварувачки натпревар го одигра пред повеќе од една година како играч на Хетафе во поразот од Реал Сосиедад.

Поранешниот репрезентативец на Франција има 246 настапи за Арсенал и 122 настапи за Милан. Ова се клубовите во кои тој играше најмногу во текот на својата кариера.

 

loading...

Facebook