Поврзи се

Тајмаут

ФОТО: Додека ПСЖ слави титула, Нејмар игра покер

Бразилскиот репрезентативец,  Нејмар моментално не е во Париз, туку на рехабилитација од повредата на стапалото, а додека ја гледаше победата на ПСЖ со 7:1 над Монако, се снајде како да не му биде досадно додека го гледа натпреварот.

ПСЖ со убедливи 7:1 го совлада минатогодишниот шампион Монако, а со оваа победа ПСЖ и официјалон стана шампион. Натпреварот за многумина делуваше досадно, бидејќи се беше решено уште на почетокот, а најдобриот играч на ПСЖ покрај фудбалот имаше и други обврски.

Нејмар потоа постави и слика со која ја прослави и титулата, седма во историјата на овој клуб.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Тајмаут

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com