Поврзи се

Тајмаут

ФОТО: Голот на Роналдо од пенал му донесе 170.000 на овој скопјанец

Да погодиш вакви два натпревари полувреме крај и сето тоа да го зачиниш со 2-4 гола на мечот Реал – Јуве на уплата од 1.000 денари е вредно 170.000 денари.

ЛУДА ПРИКАЗНА: Му го згрешиле ливчето – фатил 42.000 евра!
Неверојатната победа на Рома му донела среќа и многу пари. Лудата приказна доаѓа од Јамајка од кладилницата ‘JustBet Sports Bet’. Човекот ставил 1.000 долари на својот тикет каде имал 5 парови: Бартон Албион – Хал 2, Бристол Сити – Бирмингем 2, КПР – Шефилс Венздеј 1, Блекпул – Нортемптон 1 и Рома – Барселона која сакал да ја игра двојка но му ја згрешиле и му ја ставиле кец.

Кога на излегување приметил, во паника се вратил во редот но веќе било доцна да му корегираат и да го сторнираат ливчето.

За негова голема среќа зошто Рома ја декласираше Барселона со 3-0 и сензационално отиде во полуфинале од ЛШ а на прогнозерот му донела 52.523 долари или 42.439 евра!

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Тајмаут

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com