Connect with us

Фото

ФОТО: Порака од трибините во Скопје – „Ноер сакам да го облечам твојот дрес“

Започна натпреварот од 8. коло на европските квалификации за Светското првенство помеѓу Македонија и Германија на Арената „Тодор Проески“.

Силниот дожд долумно прекина, навивачите излегоа на трибините а фудбалерите истрчаа на теренот.

Интересна фотографија ни доаѓа од трибините, навивач на интересен начин го бара десот од легендарниот голман Мануел Ноер, па на танспарент напиша „Ноер сакам да го облечам твојот дрес“.

Дали оваа детска желба вечерва ќе се исполни?

ФОТО: Денис Дуковски – SPORTM.mk

Реклама

Facebook