Connect with us

Фото

ГАЛЕРИЈA: Радувај се Македонијо! Се реванширавме на Исланд

Гоооолема победа на македонската фудбалска репрезентација вечерва на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Одличен реванш со Исланд, она што го должеше нашата репрезентација вечерва го исполни.

Пред голем број на навивачи на арената, по долго време пуштени и поголем број на билети, одличната амосфера донесе одлична победа за нашата репрезентација.

Вака изгледаше натпреварот низ објкетивот на нашиот Денис Дуковски | SPORTM.mk

ФОТО: Денис Дуковски | SPORTM.mk

Реклама

Facebook

Реклама