Поврзи се

ФУДБАЛПовеќе ФУДБАЛ

Евертон го отпушти Куман

Управата на Евертон по убедливиот пораз вчера на домашен терен од Арсенал (2:5) реши...

Томас Милер се повреди

Минхенски Баерн во следните две недели нема да може да смета на Томас Милер,...

Куман доби отказ во Евeртон

Роналд Куман заврши со соработката со Евертон и доби отказ по тешкиот пораз од...

ВИДЕО: Имобиле ја продолжува својата гол серија

Чиро Имобиле беше двоен стрелец на Лацио во победата над Каљари. Во последниот натпревар...

РАКОМЕТПовеќе РАКОМЕТ

Миркуловски: Тренинзите да ги искористиме за тактиката на Раул

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска имаше собир во рамки на ЕХФ неделата, а...

ВИДЕО: Топ 5 одбрани во шестото коло на СЕХА лигата

По завршувањето на шестото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте...

Палмарсон официјално член на Барселона

Исланѓанецот Арон Палмарсон и официјално е нов член на шпанскиот гигант Барселона, официјално потврдија...

Суслина во „Топ три – ѕвездите“ на колото во Лигата на шампионите

Ина Суслина голманката на македонскиот пркав ЖРК Вардар е една од „трите ѕвезди“ кои...

КОШАРКАПовеќе КОШАРКА

Заре Марковски нов селектор на Романија

Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација и екс-спортски директор во МКФ Заре Марковски е...

Нема тим без повреден играч во НБА, Шрудер најнова жртва

Лошата серија на повреди на кошаркари во НБА лигата продолжува и во втората недела...

ВИДЕО: Две слободни фрлања за Роберсон, два прекрасни „бунари“

Играчот на Оклахома, Андре Роберсон, успеа да фрли два „бунари“ со ред во дуелот...

МЗТ Скопје домаќин на Цибона

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе ја пречека загрепска Цибона во последниот натпревар...

ДРУГИ СПОРТОВИПовеќе ДРУГИ СПОРТОВИ

Победа на Халеп на мастерсот во Сингапур, следен противник Свитолина

Најдобрата светска тенисерка Романката Симоне Халеп со победа ги почна натпреварите на ВТА финалето...

Пад на ранкингот на македонските тенисери Јотовски за четири, Ѓорческа за 27 места

Најдобриоте македонски тенисери Томислав Јотовски и Лина Ѓорческа бележат пад на новите ранг листи...

Пингпонгарката Ана Стојановска се подготвува за младинска Олимпијада 2018

Пингпонгарката и репрезентативка на Македонија од Пингпонгарски клуб „Крива Паланка“, Ана Стојановска е единствен...

Кејн и Покетино му приредија спектакл на Марадона и Коби Брајант на Вембли

И покрај присуството на Диего Марадона на Вембли, друга спортска легенда му го привлече...

ТАЈМАУТПовеќе ТАЈМАУТ

Роналдо втор пат по ред фудбалер на годината според ФИФА

Ѕвездата на Реал Мадрид и Португалија ја освои престижната награда на ФИФА за најдобар...

ВИДЕО: Средношколка прекрасно спасува поен на одбојкарски натпревар

Одбојката е убав спорт и дефинитивно треба да му дадеме важност барем на пола...

Болт: Фудбалската кариера ќе ја започнам во 2018 година

Легендарниот Јусеин Болт, најбрзиот човек во светот, потврдил дека откако стави крај на својата...

Коби Брајант на тренинг со ПСЖ

Легендарниот поранешен кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, присуствуваше на тренинг на Пари...

Повеќе вести

Повеќе вести
Реклама

Реклама
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com