Connect with us

Фудбал

Избран судија за финалето на ЛШ

Големото финале од Лигата на шампиони, кое ќе се игра годинава во сосема различни околности од претходно, ќе се натпреваруваат Баерн и ПСЖ.

УЕФА одлучи дека правдата ќе ја вршат италијански судии. Даниеле Орсато, еден од најдобрите судии на денешницата, е делегиран за главен арбитар.

На Орсат ќе му помагаат Лоренцо Манганели и Алесандро Џалатини, додека за четвртиот судија е избран Романецот Овидиу Хатеган.

Двајца Италијанци, Масимилиано Ирати и Марко Гуида, ќе бидат во просторијата ВАР, додека Шпанците Роберто Дијаз Перез дел Паломар и Алехандро Хернандез ќе бидат задолжени за офсајд позиција.

loading...

Натпреварот Баерн – ПСЖ ќе се одигра в недела на стадионот Ла Луз, со почеток во 21 часот од Централноевропско време.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com