Connect with us

Фудбал

Јовиќ оди на позајмица во новиот клуб

Многу се шпекулира каде ќе ја продолжи кариерата, а се поврзува со голем број клубови.

Српскиот напаѓач дојде во Реал за 60 милиони, но не играше многу.

 

Не беше во форма, а подоцна имаше проблеми со повреди.

Дефинитивно се покажа дека е промашување на Кралевите, но сега ќе се соочи со нови предизвици.

 

Се чини дека негов нов клуб ќе биде Борусија Дортмунд.

 

Јовиќ има договор со Реал до 2025 година, а во Борусија најверојатно би пристигнал на позајмица, со опција за откуп на договорот.

 

Борусија сигурно ќе остане без Ерлинг Халанд кој најверојатно ќе отпатува за Мадрид.

 

 

 

Реклама

Facebook