Connect with us

Фудбал

Кинески клуб подготвен да плати 25 милиони евра годишно за Милер

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер, доби понуда од кинески клуб, чие име не се открива, објави „Кикер“.

Според порталот, на 29-годишниот Германец му е понуден договор со плата од 25 милиони евра годишно.

Сепак, Милер нема намера да ја прифати примамливата понуда со објаснување дека тој е сѐ уште млад и премногу добар за Кина.

Милер целата своја досегашна професионална кариера, почнувајќи од 2008 година ја помина во Баерн Минхен.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com