Поврзи се

Фудбал

Лајпциг остана без Забицер до крајот на сезоната

Бундеслигашт Лајпциг нема да може да смета на услугите на напаѓачот Марсел Забицер до завршувањето на сезоната, соопшти клубот.

24-годишниот фудбалер ќе треба да го оперира левото рамо по повредата добиена на средбата од Лига Европа со Олимпик Марсеј (2:5) одиграна во четвртокот.

Се очекува Австриецот три месеци да биде надвор од фудбалските терени и да биде подготвен за почетокот на новата сезона.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com