Connect with us

Други спортови

Надал подобар од Ѓоковиќ во финалето во Рим

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го победи Србинот Новак Ѓоковиќ во финалниот меч на АТП турнирот во Рим со 2-1, по сетови 6:0, 4:6 и 6:1.

Мечот по кој Надал стигна до неговата 81-ва титула во кариерата траеше нешто помалку од два и пол часа. Воедно Шпанецот го запиша 34. Триумф на турнирите од серијата 1.000.

Надал во Рим има освоено вкупно девет трофеи.

Наградниот фонд на турнирот во италијанскиот главен град изнесуваше 5,2 милиони евра.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com