Connect with us
Advertisement
Фудбал

Размазеност или безобразлук? Жоао Феликс полуде поради замената (ВИДЕО)

Фудбал

31-годишната ѕвезда на Барселона за прв пат е зад воланот: Јасно е дека е почетник (ВИДЕО)

Фудбал

Градското дерби му припадна на Јувентус: Роналдо постигна гол од слободен удар, Буфон влезе во историјата (ВИДЕО)

Фудбал

ВИДЕО: Роналдо со потегот против Торино замолкна многумина!

Фудбал

Неверојатно гол-шоу на „Олд Трафорд“: Дали се враќа стариот Манчестер Јунајтед? (ВИДЕО)

Фудбал

Атлетико ги откри дресовите за сезоната 2020/21 (ВИДЕО)

Фудбал

ВИДЕО: Плачот за помош одекнуваше во Бергамо, жестокиот дуел резултираше со пукната глава на Оспина

Фудбал

Неверојатен дожд во Бергамо: Дилета целата мокра влезе во новинарската ложа (ВИДЕО)

Фудбал

Нов кикс на ВАР во Англија: Мурињо бесен кон судијата (ВИДЕО)

Фудбал

„Граѓаните“ се покажаа како вистински господа: Шампионски дочек за Ливерпул на „Етихад“ (ФОТО+ВИДЕО)

Тајмаут

Не за помлади од 18 години: Многумина велат дека неверојатната Словакинка е совршена жена (ФОТО)

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама

ДРУГИ СПОРТОВИ

Други спортови

Неверојатното време го одложи третиот тренинг во Формула 1 во Австрија

Новата сезона во Формула 1 конечно започна минатата недела со трка за австриското Гран-при. Втората трка од сезоната е закажана...

Други спортови

Верстапен најбрз на вториот тренинг во Австрија

Холандскиот возач Макс Верстапен (Ред Бул) го возеше најбрзиот круг во вториот слободен тренинг што денес го изврши на Ред...

Други спортови

По Ѓоковиќ, сега и Федерер мета на критики поради однесувањето за време на коронавирус

Швајцарскиот тенисер и четврти играч на светот Роџер Федерер (38) ја разбесни јавноста со своето неодговорно однесување во моментите додека...

Други спортови

ВИДЕО: Мислел дека го соборил рекордот на Усеин Болт, но кусо траеше радоста

Ноа Лојлс, американски атлетичар, за момент беше светски рекордер со подобар резултат од оној кој го постигнал легендарниот Усеин Болт...

Advertisement
Реклама