Connect with us

ДРУГИ СПОРТОВИ

Други спортови

Силверст-ОН! На Британското гран-при му беше дадено зелено светло

Британското гран-при доби зелено светло за одржување и покрај неодамна воведените ограничувања за карантин во Велика Британија, беше објавено вчера....

Други спортови

Холифилд за Тајсон: Два пати го победив, ако ме удри ќе му вратам

Ивандер Холифилд во екот на преговорите за трета борба одлучи да го провоцира Мајк Тајсон, противник кој два пати го...

Други спортови

Некогаш и денес: Јордан Велевски-Орце, автомобилист во национална класа: адреналин, победи, неправди, разочарувања…

Спортист од 13 години, прво фудбалер, по повредата  “автомобилски тркач“… -Од секогаш бев спортист. На 8 години започнав да возам...

Други спортови

Шумахер во 2010-та напишал тестамент, како да предвидел дека ќе се случи нешто!

Никој со сигурност не знае во каква состојба е славниот возач на Ферари, Михаел Шумахер. Докторите и неговото семејство ги...

Advertisement