Connect with us

Други спортови

Плишкова противничка на Конта во финалето во Рим

Четвртата фаворитка Каролина Плишкова од Чешка ќе и биде противничка на Јоана Конта во мечот за трофејот на ВТА турнирот во Рим.

Плишкова попладнево во полуфиналето ја победи грчката тенисерка Марија Сакари во два сета.

Во меч кој траеше еден час и 27 минути, Плишкова ги доби двата сета со по 6:4.

Наградниот фонд на турнирот изнесува 3,15 милиони долари. 

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com