Connect with us

Фудбал

ПСЖ лесно се справи со Брест, Мбапе постигна два гола

Published

on

Во мечот од шеснаесетфиналето на Купот на Франција, ПСЖ славеше на гости против Брест со високи 3:0.

Очекувано, ПСЖ лесно стигна до победата и се пласираше во осминафиналето.

Клучен беше Килијан Мбапе, кој погоди за 1-0 во деветтата минута и 3-0 во 73-та минута. Вториот гол го постигна Сарабија во 44-та минута.

Лион претходно го декласираше Сошо со 5-2, а го следеа Мец, Саумур, ЛеПју, Седан, Црвена звезда, ГФА74 и Монпелје.

 

Facebook