Поврзи се со нас

Фудбал

Рајан Гигс уапсен!

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс беше уапсен вчера во неговиот дом во Ворсли.

Вчераутро полицијата тропна на вратата на сегашниот селектор на Велс, а неговите соседи останаа шокирани кога видоа дека е уапсен Гигс.

Англиските медиуми пишуваат дека тој бил уапсен под обвинение дека физички ја нападнал својата девојка Кејт Гревил која контактирала со полицијата.

46-годишникот бил испрашуван за сè што се случило, и го чувале во полициските простории.

“Полицијата во неделата вечерта доби повик дека Гигс ја нападнал својата девојка и и нанел физички повреди. Затоа е уапсен и наскоро ќе бидат познати повеќе информации за сè”, соопшти полицијата во Манчестер.

loading...

Facebook