Поврзи се

Фудбал

Реал се жали: Игравме со ПСЖ, Јувентус, а сега ќе се соочиме со Баерн

Реал Мадрид ќе има уште еден тежок противник во елиминациската фаза во Лигата на шампионите, па по Пари Сен Жермен, Јувентус сега се соочи со најдобриот германски состав Баерн Минхен.

Тоа ќе биде огромен предизвик за четата на Зинедин Зидан која лани дури по продолжениејата успеа да се справи со „баварците“ со таа разлика што тоа беше во полуфиналето. Директорот за институционалните односи на клубот, Емилио Бутрагење е свесен за квалитот на противникот со кој ќе се соочат, но верува дека имаат се што е потребно да ја минат и оваа пречка на патот кон новото финале.

-Тоа беше помплицирана ждрепка. Се соочивем со ПСЖ, Јувентус, а сега се соочуваме со Баерн. Тие се меѓу најдобрите тимови на светот, ама ние им веруваме на нашите играчи. Невозможно е да не се мачите во оваа фаза на натпреварувањето, -рече Бутрагењо.

Извор: Дерби

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com