Поврзи се

Ракомет

РК Вардар со рекорден број на титули во СЕХА лигата

Вардар оваа година ја освои четвртата титула во СЕХА лигата.

Македонскиот шампион во ракомет оваа година на домашен терен успеа да ја одбране титулата во СЕХА лигата, оваа четврта титула го прави Вартар нај торфеен клуб во СЕХА лигата, зад Вардар се наоѓа Веспрем кој има две титули, а Загреб има само една титула.

Вардар исто така е клуб кој има одиграно најповеќе финални натпревари во СЕХА лигата, имаат одиграно шест финални натпревари од кои, во четири славеше победа а на два финали натпревари беше поразен.

Вардар до сега нема останеато без медал во СЕХА лигата, сезоната 2014-15 не се квалификува во финалето но успеа да го освои третото место.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Ракомет

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com