Connect with us

Фудбал

Роналдо го удри синот со пехар (ВИДЕО)

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо за време на церемонијата на доделување на наградата во Серија А од невнимание го удри својот син Кристијано Роналдо Јуниор со трофејот кој го држеше во раце.

Ова се случи синоќа по натпреварот од 37. коло од шампионатот на Италија, на кој „бјанко-нерите“ одиграа 1:1 со Аталанта.

Јувентус од поодамна стана шампион на Сериа А, осми пат по ред.

Клубот во пресрет на последното коло е убедливо прв со 90 бода.Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com