Поврзи се

Фудбал

Скандал ја тресе УЕФА: Се појави доказ дека полуфиналната ждрепка е наместена

Скандал ги тресе УЕФА и Лигата на шампионите по денешниот ждреб за полуфиналните парови од ова натпреварување.

Се работи за почеток на продажбата на картите за натпреварот Рома- Ливерпул, првиот полуфинален пар.

Имено,на Твитер се прошири фотографија од влезниците за полуфиналните мечеви од ЛШ помеѓу Рома и Ливерпул. И се тоа неколку часа пред почетокот на ждрепката во Нион која беше закажана за 13 часот.

За што всушност се работи и што всушност е случило ќе биде појасно во следните неколку денови, а до тогаш светот ќе шпекулира дека ждрепката е наместена.

Извор: СуперСпорт

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com