Старата дама прави трансфер пакет за Погба: Ќе се бира помеѓу три играчи

Одличните игри во дресот на Јувентус овозможија Пол Погба да стане најскапото засилување во историјата на Манчестер Јунајтед (105 милиони евра).

Сепак, на „Олд Трафорд“ тој не го прави најдоброто. Неговите односи со клубот, навивачите и медиумите во Англија беа затегнати, па не би било изненадување што Французинот ќе напушти Манчестер ова лето.

Долго време се шпекулира дека Јувентус е заинтересиран за враќање на Пола Погба во своите редови, но првите информации беа дека Старата дама не е подготвена во овој момент да ги извлече парите потребни за извршување на трансферот на францускиот играч од средниот ред.

Сепак, сега „Газета Дело Спорт“ тврди дека токму поради тоа, Јувентус подготвува “пакет трансфер” за Пол Погба.

Наводно, Јувентус е подготвен да понуди еден играч со одредена сума пари на Јунајтед. Во Торино, сеуште не одлучиле кој играч може ќе биде, но ќе “избираат” помеѓу тројцата – Алекс Сандро, Даглас Коста и Дибала.

Цената на трансферот ќе надмине 100 милиони евра, но нема сите пари нема да бидат платени во кеш, Јувентус на овој начин е подготвен да го доведе Пол Погба.

Пол Погба помина четири години во Јувентус, и често се наоѓа во Торино за да ги посети пријателите и поранешните соиграчи. Така минатиот месец тој присуствуваше на забава организирана по повод пензионирањето на Андре Барзаљи.

Денес се појавија информации и ПСЖ подготвува понуда вредна 85 милиони евра за Миралем Пјаниќ. Наводно, Јувентус е подготвен да го продаде за да се соберат средства за Погба.