Connect with us

Фудбал

Торес откри кој бил најдобриот соиграч во неговата кариера

Легендарниот шпански напаѓач Фернандо Торес неодамна соопшти дека ја завршува својата кариера.

Торес во својата кариера настапуваше за Атлетико Мадрид, Ливерпул, Челси и Милан, а од минатата сезона го носеше дресот на јапонски Саган. Шпанецот во текот на својата кариера играше со големи имиња во светот на фудбалот, а сега откри кој бил неговиот најдобар соиграч.

„Секогаш велам дека најдобриот играч со кого што сум играл е Стивен Џерард. Тоа беше играч кој ја надогради мојата игра. Мислам дека моето ниво влезе во друга димензија кога бев со него на теренот“, изјави Торес и додаде:

„Тоа беа неверојатни три и пол години играње заедно со Стивен и би сакал да се вратам во тие денови барем на една минута“, изјави Торес.

Извор: Точка

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com