Поврзи се

Ракомет

Вардар успеа да ја одбране титулата во СЕХА лигата

Вардар со 26:24 го победи Загреб во финалето на СЕХА лигата, оваа титула е четврта титула во СЕХЛА лигата за македонскиот шампион. Вардар успеа да ја одбране титулта, на домашен терен.

Вардар одлично го отвори натпреварот и на полувреме заминаа со 14:13, иако Загреб во ниедна прилика не дојде до водство, сепак даваше силен отпор и неколку пати стигнаа до изедначување на резултатот.

Во крајните минути Вардар направи предност од пет голови разлика, а на крајот славеше со 26:24.

Следниот предизвик на Вардар е во лигата на шампионите против Кел во кој има шанса да обезбеди пласман во фајнал фор турнирот во Келн.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Ракомет

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com