Connect with us

Фудбал

Видал утре на медицински тестови во Интер

Договорот се финализира.

Артуро Видал, конечно според медиумите во Италија и Шпанија, вечерва ќе лета за Италија, откако постигна договор со Барселона да го раскине договорот.

Тој беше во преговори за завршување на неговиот договор кој истекува во 2021 година, со цел да замине бесплатно во Интер.

Според „РАЦ1“, сè е веќе готово и се очекува Видал да лета за Милано вечерва.

loading...

Чилеанецот се очекува да ги мине медицинските тестови утре пред да го потпише Интер на Антонио Конте.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com