Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Чудесна одбрана на Донарума која најверојатно го реши прашањето за шампионот на Италија

Наполи на гости одигра 0:0 против Милан, и ја пропушти шансата да направи додатен притисока на Јувентус во борбата за скудетото.

Сето тоа можеше да изгледа поинаку за гостите на Сан Сиро, кога во 92. минута топката дојде до Аркадиус Милик кој се најде очи во очи со голманот на Милан на шест метра од голот.

Донарума фантастично го одбрани тој удар и на тој начин го прослави својата 100. натпревар во Серија А.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com