Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Даглас Коста е виновникот, Буфон е неправедно исклучен

Уште се зборува за контроверзните одлуки на Мајк Оливер во реваншот од четврт-финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.

Јувентус водеше со 3: 0 во Мадрид, а потоа беше досуден пенал за Реал во 93. минута за фаулот на Бенатиа врз Васкез, а под следеа турканиците на судијата со играчите на Јувентус. Оливер одлучи да го исклучи Буфон.

Сепак, снимката што се појави докажува дека Даглас Коста всушност го удри судијата, а не Буфон.

Од овој потег на Коста, најдебелиот  крај го извлече Буфон, а можеби и Јуве, бидејќи кој знае, можеби легендарниот голман ќе успееше да го одбрани пеналот на Кристијано Роналдо.

Даглас Коста успеал да избега откако го удри Оливер, па овај сметаше  дека тоа би можело да го направи Буфон и неправедно го испрати во соблекувалната.

Обрнете внимание лево на снимката, како Даглас Коста се приближува и го удира судијата.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com