Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Дожд од голови под Тумбе Кафе – Шкендија го потопи затруениот Пелистер

Дожд од голови денеска под Туме Кафе во Битола. Пелистер на домашен терен загуби од Шкендија 0-6.

Ова е досега не забележан резултат помеѓу овие два тима во историјата на ПМФЛ (Прва македонска фудбалска лига).

За Пелистер денешниот натпревар беше од особена важност бидејќи е претпоследен на табелата.

Погледнете ги головите.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com