Поврзи се

Фудбал

ВИДЕО: Јувентус прави чекор напред кон Скудетото

Јувентус на домашен терен издвојува победа над Сампдориа со резултат од 3:0. „Бјанконерите“ со оваа победа се оддалечија од Наполи кој на гости ремизираше со Милан, а сега бодовната разлика помеѓу нив е 6 бодови.

Стрелци на головите за Јувентус беа Манџукиќ (45.), Бенедикт (60.) и Кедира (75.)

Ова се головите на натпреварот Јувентус – Сампдориа.

 

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com