Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Која е причината за хаосот во кој учествуваше Лионел Меси?

Лионел Меси синоќа беше нападнат вербално, и скоро физички по мечот Боливија – Аргентина во Ла Паз.

По последниот судиски свиреж, настана хаос на теренот, а Меси почна расправија со еден од тренерите во стручниот штаб на противничката екипа, Лукас Наво.

После натпреварот, Меси му се спротивстави на Нави поради фактот што тој дофрлуаше од клупата за резерви во текот на целиот натпревар, а потоа Нави реши да се придвижи кон него и да се справи со него.

Тој беше запрен од репрезентациите на Боливија и Аргентина. Тие го смирија воинственото дуо, исто како напаѓачот на домашниот тим Марсел Мартинс, кој исто така беше воинствен.

“Е*и се. Што по ѓаволите ти е, ќелав кучкин син?”, го праша Меси Наву.

На крајот беше спречен голем инцидент и Меси беше испратен од стадионот заедно со остатокот од тимот.

Advertisement

Facebook

Реклама