Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Никој не го повтори ова ремек дело на Ван Бастен

На ЕП 1988 во Германија во финале се сретнаа Холандија и СССР. Напаѓач на Утрехт по име Марко ван Бастен го постигна најубавиот гол во историјата на ова натпреварување и со тоа и донесе првиот и единствен трофеј на оваа земја. Не е ова гол за секој шпиц, закони по физика сруши.

Извор: Off.net.mk

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com