Connect with us

Кошарка

Додека го чекаат во српската репрезентација: Јокиќ танцува на познат хит во кафеана

Србија пред неколку дена беше воодушевена од големата одлука на Никола Јокиќ да игра за репрезентацијата на Олимписките игри во Париз летово. Додека се чека најдобриот светски кошаркар да и се приклучи на српската репрезентација, што поради правилата на НБА нема да може да се случи веднаш на почетокот на собирот, Јокиќ се уште „лумпува“ на одмор.

View this post on Instagram

A post shared by Snezana Sulovic (@snezanasulovic)

Неодамна Јокиќ престојуваше во Босна и Херцеговина каде уживаше во убавината на Тара, а сега е снимен во ноќен провод. На Инстаграм е објавено видео од Јокиќ како танцува на познатиот хит на Здравко Чолиќ „Мјеркам те, мјеркам“, со што ја воодушеви публиката.

Advertisement