Connect with us
Реклама
Фудбал

Неодамна се посрамоти, па Баерн го испрати на нова позајмица (ВИДЕО)

Други спортови

Порториканката доминираше на 100 метри со пречки! (ВИДЕО)

Други спортови

Од последна и големо заостанување, до прво место: Ни самата Хасан не верува што и се случи (ВИДЕО)

Фудбал

ВИДЕО: Американците стигнаа до седмата титула од Голд купот

Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ правеше чуда на теренот, Германија налета на Словенија

Други спортови

Нов олимписки рекорд во женска трка на 100 метри! (ВИДЕО)

Други спортови

Пристигна првото злато за Турција, неверојатно што погоди Турчинот (ВИДЕО)

Други спортови

Ѓоковиќ имаше причина да се откаже, а тоа го откри португалскиот новинар (ВИДЕО)

Фудбал

Неверојатен крај на натпреварот на Олимписките игри: Среќата ги погледна Шпанците во последните секунди

Други спортови

ВИДЕО: Нервозниот Ѓоковиќ го фрли рекетот во трибините

Други спортови

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонското знаме се развеа во Токио, Георгиевски и Реџепи на чело, отворени Олимписките игри

Фото

ГАЛЕРИЈА: Фаворитот ги „виде“ забите на тимот од Михајлов

Фудбал

ФОТО: Амстердам е обоен во црвено-жолто, илјадници навивачи ќе ја бодрат репрезентацијата

Тајмаут

ФОТО: И женската популација знае да ужива во фудбалот, Македонки бодреа од трибини…

Фудбал

ФОТО: Македонија го одработи првиот тренинг во Амстердам

Фудбал

ФОТО: Не 2, ниту 3 туку 5.000 Македонци на стадионот во Букурешт ја бодрат нашата репрезентација

Фудбал

ФОТО: Со овој дрес Македонија за прв пат заигра фудбал и стана членка на ФИФА и УЕФА

Фудбал

ФОТО: Скопје во еуфорија – нема место каде што не се чека Македонија!

Фото

ФОТО: Броиме ситно, рисовите на утрински тренинг

Фото

ФОТО: Со посебен дрес код и стил, фудбалерите стигнаа во Букурешт

ДРУГИ СПОРТОВИ

Други спортови

ВИДЕО: Погледнете ја трката за паметење на ОИ во Токио

Норвежанецот Карстен Вархолм го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки на Олимпијадата во Токио. Вархолм утрово победи во...

Други спортови

Норвежанец два пати за една година руши светски рекорд, овој пат на ОИ во Токио

Норвежанецот Карстен Вархолм го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки на Олимпијадата во Токио. Вархолм утрово победи во...

Други спортови

Кубанците освоија четири олимписки медали во разлика од три часа

Возбудата продолжи на Олимпијадата во Токио. Денешната програма особено ќе ја паметат спортистите од Куба. За три часа оваа земја...

Други спортови

Мамеше во Лондон, а во Токио стана херој на нацијата!

Грејсија Поли се одмазди по девет години и еден ден чекање. На Олимписките игри 2012 во Лондон, бадминтонката беше елиминирана...

Реклама