Connect with us
Фудбал

ФУДБАЛСКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО ШПАНИЈА: Барселона ќе остане без ЛШ?

Фудбал

Реал Мадрид го победи Манчестер Јунајтед и стана најскапиот фудбалски клуб во светот

Тајмаут

Жешка навивачка на Арсенал се појави гола на влезот на Емирати и понуди „услуги“ за билет (ВИДЕО)

Фудбал

Асенсио го напушта Реал, еве каде ќе ја продолжи кариерата

Фудбал

Тик-так, тик-так отчукува, вечерва „бомба“ во Мадрид, Бензема заминува за 100.000.000 годишно!

Фудбал

Мурињо го чекаше судијата на паркинг по мечот!

Фудбал

„Ѓаволите“ му нудат пари на Мегваер за да си замине!

Фудбал

Легендарниот фудбалер објави дека на крајот од сезоната ќе стави крај на професионалната кариера

Кошарка

Урнебесна реакција на Никола Јокиќ, тренерот го фали, а тој прави гестикулации, на крајот му аплаудираше (ВИДЕО)

Фудбал

Дарко Чурлинов добил сепса, во болница е во Белград!

Фудбал

Селекторот Милевски го објави списокот, со овие играчи Македонија сака да ги победи Украина и Англија

Други спортови

Цел свет го виде чудниот предмет на градите на Новак, никој не знае што е тоа: „Да не беше тоа, сега немаше да бидам овде“ (ВИДЕО)

Други спортови

Новак Ѓоковиќ се извинуваше пред камерите: Доаѓам тука 20 години, морам подобро!

Тајмаут

Жешка навивачка на Арсенал се појави гола на влезот на Емирати и понуди „услуги“ за билет (ВИДЕО)

Други спортови

Цел свет го виде чудниот предмет на градите на Новак, никој не знае што е тоа: „Да не беше тоа, сега немаше да бидам овде“ (ВИДЕО)

Тајмаут

Лудило! Се влечат и трчаат за сирење, а може и да загинат: Англичаните продолжуваат со лудата традиција стара 200 години (ВИДЕО)

Фудбал

Жестока навивачка пресметка по крајот на дербито во англиската Премиер лига (ВИДЕО)

Фудбал

Денот кога фудбалот „умре“ – 38 години од трагедијата „Хејзел“ (ВИДЕО)

Тајмаут

Погледнете што прави Ник Киргиос за време на крштевањето во црквата (ВИДЕО)

Тајмаут

Ролан Гарос објави видео од Новак Ѓоковиќ како влегува со синот, испрати моќна порака (ВИДЕО)

Фудбал

Протече нова снимка: Голманот удри неколку тупаници па почна да бега од навивачите

Други спортови

ВИДЕО: Страшна несреќа на Индикар – тркалото преку ограда во публика

Фудбал

Страшни сцени во Холандија! Удри со тупаница навивач, Ајакс веднаш го казни (ВИДЕО)

Други спортови

НОКАУТ Србин со летечко колено го разнесе Бразилецот, не знаеше што го погоди (ВИДЕО)

Фудбал

Хаос! Фудбалер тепа соиграч по натпревар: Кога слушна што му врати, се фрли врз него (ВИДЕО)

Фудбал

Хамбург како Борусија! ПРОСЛАВИ пласман во Бундеслигата, но сепак ЗАВРШИ ВО ПЛЕЈ-ОФОТ

Тајмаут

Најпознатата тениска стаклена градина: Ботаничката градина на Ролан Гарос одговара на најчесто поставуваното прашање (ФОТО)

Тајмаут

Навивачка на Арсенал гола дојде на Премиер лига! Со боја го исцрта омилениот дрес, па се што можеше покажа на стадион (ФОТО)

Тајмаут

Русокосото искушение страсно ќе го поддржи Фриц на Австралија Опен

Тајмаут

ФОТО: Бившата на Нејмар знае како да го привлече машкото внимание

Тајмаут

ФОТО: Поранешната светска шампионка продава разголеми фотографии за да ги финансира подготвоките за ОИ

Фото

ГАЛЕРИЈА: И Гоце Делчев на стадион – јужна и северна полни до последно место

Фудбал

ФОТО: Барди доби врамен дрес, по повод јубилејот во националниот тим

Ракомет

ФОТО: Познати составите – жешко во Битола

Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Учеството на Мундијалот останува само сон

Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Македонските херои пречекани од илјадници навивачи во Скопје

Тајмаут

Новата секс бомба на италијанското новинарство ги плени машките срца

Тајмаут

ФОТО: Роналдо со уникатен роденденски подарок за својата сакана

Тајмаут

Прекрасена навивачка на Јуве на необичен начин ужива во Божиќ

РАКОМЕТ

КОШАРКА

ДРУГИ СПОРТОВИ

Други спортови

Цел свет го виде чудниот предмет на градите на Новак, никој не знае што е тоа: „Да не беше тоа, сега немаше да бидам овде“ (ВИДЕО)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во средата навечер се пласираше во третото коло на Ролан Гарос. Со голема мака го...

Други спортови

Новак Ѓоковиќ се извинуваше пред камерите: Доаѓам тука 20 години, морам подобро!

Новак Ѓоковиќ уште еднаш  приреди вистински спектакл на публиката, како за време на мечот со Мартон Фучовиќ, така и по...

Други спортови

ПАДНА РЕКОРДОТ: Повеќе од три децении се чекаше на Грен слем ова да се случи

Дури 21 меч во машка конкуренција на Ролан Гарос во првото коло завршија по пет сета. Со ова беше срушен...

Други спортови

Милитантно и политичка порака – Жесток напад врз Ѓоковиќ од Франција: Ова да не се повтори! (ВИДЕО)

Потегот на Новак Ѓоковиќ и пораката што ја напиша пред камерата по победата над американскиот тенисер Александар Ковачевиќ во првото...

Други спортови

Ѓоковиќ собори уште еден рекорд на Федерер и го израмни својот настап од Австралија

Новак Ѓоковиќ во понеделник рутински го започна настапот на Ролан Гарос победувајќи го Александар Ковачевиќ со 3:0 во сетови, додека...

Други спортови

Најголемиот хејтер го задеваше Новак поради Косово, предизвика голем гнев кај навивачите

Бен Ротенберг едноставно не знае кога да замолчи. – Ѓоковиќ напиша „Косово е срцето на Србија“ Стоп за насилството“ на...