Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ доби дрес од Македонија, со бројот 10 (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ кој се подготвува за настап на Ролан Гарос, доби на подарок дрес од фудбалската репрезентација на Македонија. Му го подари Горан Кипријановски Кипре, познатиот Македонец, навивач, кој што има бројни колекции на свои дресови и спортски реквизити, па дури и свој музеј.Ова е втор дрес од Македонија во колекцијата на Новак Ѓоковиќ, откако претходно доби ракометен дрес од Кирил Лазаров.