Connect with us

Фудбал

Македонија ги доби противниците, група по мерка за собирање бодови

Попладнево се одржа жрепка за Лигата на нации. Македонија е во Лига Ц, а се најде во Групата Ц4. За противници ќе ги има селекциите на Ерменија, Фарски Острови и Летонија. Ова се секако противници по мерка и се освен прво место во групата би претспавувало големо разочарување.

Воведното коло ќе се игра на почетокот на септември, а завршното во ноември. Четвртфиналните дуели се на програмата од 20 до 25 март, а завршниот турнир од 4 до 8 јуни 2025 година.