Connect with us

Фудбал

„Шверцери“ нападнале навивачи на шведски АИК кој вечерва игра против Шкендија (ВИДЕО)

Навивачите на Шкупи вчера околу 18.45 часот на подрачје на Бит Пазар нападнале осум фанови на шведскиот тим АИК кои дошле да го поддржат во Скопје. Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција веднаш интервенирале и уапсиле неколку лица, при што се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Инаку, против АИК игра Шкендија вечерва, во рамките од реваншот од Лига Европа, првиот меч заврши 1:1. Шкупи пред два дена беше елиминиран од ирски Шамрок.